בחרו עמוד

אירוח תלמידים מהמגזר הערבי במחלקה לפיזיקה

מרץ 2022

.

תמונה: מטולטלת פוקו בבניין פיזיקה
צילום: דני מיכליס, צלם האוניברסיטה

פרופ' אולג קריצ'בסקי – צילום: שרית דפני

alt text

פרופ' רון פולמן – צילום: שרית דפני

הביקור הראשון התקיים בתאריך 8.3.2022, בו התארחה במחלקה קבוצת "מומנטום" – תכנית לקידום תלמידים מרהט בתחום המתמטיקה. הביקור התקיים הודות לשיתוף פעולה עם שבעה תיכונים ברהט, הרשות המקומית, משרד החינוך ואוניברסיטת בן גוריון בנגב. תלמידי י"ב יסיימו 3 שנים בתוכנית עם אופק התפתחות לבוגרי התוכנית, ע"י פתיחת תכנית המשך לאקדמיה.

התלמידים שמעו הרצאות מרתקות מחברי הסגל במחלקה: פרופ' אולג קריצ'בסקי הרצה על צלחות מעופפות, שירים של לוויתנים, אסון הטיטאניק ופיסיקה של גלים. פרופ' רון פולמן הרצה על הפילוסופיה של המדע. בנוסף, התלמידים שמעו על מחקרם של ד"ר מונתסר נעאמנה, ושל לילאן סאיג, סטודנטית לתואר שני, שגם סיירה איתם במחלקה וסיפרה על מטוטלת פוקו המפורסמת שנמצאת בבניין פיזיקה.

בתאריך 15.3.2022, אירחה המחלקה לפיזיקה קבוצת בוגרים השייכים לפרויקט "BridgeTech". במסגרת הפרויקט, מסיימי תיכון מצטיינים מאזור המרכז הדרומי (כפר קאסם, כפר ברא וג'לג'וליה) ומהחברה הבדואית בדרום, עוברים שנת הכשרה, המשמשת גשר ללימודים אקדמיים והכוונה למציאת תעסוקה בתחומי ההייטק והתעשייה עתירת הידע.

הפרויקט הוקם בעקבות השילוב הנמוך יחסית של צעירות וצעירים מהחברה הערבית במרכז ובצפון ומהחברה הבדואית בנגב בתעשיית ההייטק ובמפעלים עתירי הידע המתפתחים בנגב. הפרויקט הוא עוגן ובסיס להצמחת עתודה, לקידום ולשילוב בני החברה הערבית בתעשייה עתירת ידע ובעולמות ההייטק.

תלמידות בהרצאה – צילום: דני מיכליס

הביקורים התקיימו בשיתוף ובחסות בין מחלקה לפיזיקה ומחלקת שיווק (שרית דפני – ממונה על פרויקטים ופרסומים, ומהא יאסין – אחראית על שיווק לחברה הערבית).

ד"ר מונתסר נעאמנה – צילום: דני מיכליס

מטרת הביקור הייתה לחשוף את המשתתפים לאקדמיה וללימודי מדעים מדויקים בדגש על תחומי ההייטק, ולהביא את המצוינים לבחור ללמוד באוניברסיטת בן גוריון.

התלמידים ביקרו במעבדות הוראה וקיבלו הדרכה מד"ר יעקב ביטון, כמו כן סיירו במעבדות מחקר של פרופ' ישי מנסן, ד"ר מונתסר נעאמנה וד"ר ערן מניב.

אנו מקווים לראותם בין תלמידי המחלקה.

alt text

ד"ר ערן מניב – צילום: דני מיכליס